Coworking branżowy

Coworking branżowy, czyli biuro dla agenta nieruchomości

Coworking branżowy jest skierowany do określonej grupy odbiorców. W takich przestrzeniach pracują osoby z tej samej lub ściśle powiązanej branży. Czy takie rozwiązanie ma sens? Co z konkurencją? Czy to dobra opcja na biuro dla agenta nieruchomości, który chce się rozwijać?

Coworking branżowy dla agenta nieruchomości

W jednym z poprzednich wpisów blogowych poruszyliśmy temat coworkingu. Wymieniliśmy specyfikę tego typu miejsc, a także ich zalety np. współpracę i wymianę doświadczeń między osobami z różnych branż, a także poszerzanie horyzontów i skuteczny rozwój firmy.

Podobne możliwości daje branżowe biuro coworkingowe. Polega ono na skupieniu osób, pracujących w tej samej branży. Aby przedstawić Ci praktyczne zalety tego rozwiązania, posłużymy się przykładem biura coworkingowego dla agentów nieruchomości i ściśle powiązanych branż.

Być może zastanawiasz się teraz, jakie korzyści może przynieść agentowi praca w jednym biurze z innymi agentami? Przecież to jego konkurencja, prawda?

Poniekąd masz rację, jednak w pracy agenta nieruchomości istnieje wiele innych, niezwykle istotnych elementów, które ulegają poprawie podczas pracy w biurze coworkingowym. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści ma biuro dla agenta nieruchomości w coworkingu branżowym, czytaj dalej!

coworking

Znajomość newsów na temat nowych inwestycji

Każdy agent nieruchomości, który ceni sobie profesjonalną obsługę Klienta, powinien znać wszystkie aktualności z rynku nieruchomości. Pracując w domu lub w indywidualnie wynajętym biurze, zmuszony jest do śledzenia i zdobywania wszystkich informacji samodzielnie…

Pozyskiwanie aktualnych informacji o wszystkich nowo powstających inwestycjach w dużym mieście, może zająć naprawdę dużo czasu. W konsekwencji taki agent nieruchomości, zamiast poświęcać czas na równie istotne sprawy sprzedażowe, musi nieustannie aktualizować swoją wiedzę.

Branżowe biuro coworkingowe z innymi agentami nieruchomości to zupełnie inna rzeczywistość! Z własnego doświadczenia wiemy, że naturalna jest wymiana pozyskiwanych z rynku aktualności, co znacznie usprawnia pracę.

Dopasowanie oferty do oczekiwań klienta

Praca agenta nieruchomości polega przede wszystkim na trafnym połączeniu oferty z klientem. Oznacza to więc znalezienie idealnej inwestycji dla każdej osoby, która poszukuje nieruchomości. Pracując samodzielnie, agent jest zmuszony studiować setki, a nawet tysiące ofert dostępnych na rynku, aby w końcu trafić na tę, która zadowoli jego klienta.

Coworking branżowy rozwiązuje ten problem. Praca z innymi agentami we wspólnym biurze sprawia, że podczas rozmowy przy kawie koledzy lub koleżanki mogą podzielić się nieruchomością, która będzie pasować do wymagań danego klienta. W ten sposób agent nieruchomości oszczędza mnóstwo czasu, a jego klient spełnia marzenia o idealnym mieszkaniu.

Proste, prawda?

Coworking branżowy a motywacja

Działalność na własny rachunek cechuje się zyskami, które są uzależnione od nakładów pracy. Dla niektórych agentów to duże wyzwanie, bo wiadomo, że miewają oni zarówno lepsze, jak i gorsze dni. Czasami trudno jest utrzymać wystarczająca motywację, która pozwoliłaby osiągnąć zadowalający dochód. W domu lub we własnym biurze może natomiast brakować osoby, która zmotywowałaby agenta do dalszej pracy

Co zrobić w takiej sytuacji?

Rozwiązanie oferuje coworking branżowy. Dzielenie przestrzeni do pracy z innymi agentami nieruchomości i obserwowanie, jak oni wykonują swoje obowiązki, pozwala podnieść motywację, a także zyskać inspirację!

Wsparcie i rozwój dla początkującego agenta nieruchomości

Jak w każdej innej dziedzinie, również w branży nieruchomości można napotkać różne problemy, które dla niedoświadczonego agenta mogą być demotywujące i kłopotliwe. Samotne borykanie się z trudnościami może trwale zniechęcić do pracy, a także wpłynąć na życie osobiste.

Pracując natomiast we wspólnej przestrzeni z innymi, można liczyć na wsparcie i pomoc w wielu kwestiach od bardziej doświadczonych kolegów z branży. W tym przypadku coworking branżowy staje się miejscem, gdzie początkujący agent może uzyskać wsparcie, które pomoże mu rozwinąć swoją działalność oraz własne umiejętności.

Przyjemne miejsce do spotkań z klientami

Znaczną część pracy agenta stanowią spotkania z klientami. Niezwykle istotne jest, aby takie spotkania przebiegały w spokojnej i przyjaznej atmosferze, a także w komfortowych warunkach.

Dobre wrażenie to podstawa!

Agent, który spotyka się z klientem w nowoczesnym biurze, gdzie może zaproponować mu kawę, wygodny fotel i prywatność, bez wątpienia spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób. Ponadto biuro coworkingowe daje również dostęp do urządzeń biurowych, które pozwalają z łatwością przygotować i podpisać niezbędne dokumenty.

Taka opcja jest więc świetnym rozwiązaniem na biuro dla agenta nieruchomości!

coworking

Coworking branżowy w Brokerty

Abyś zobaczył, jak działa coworking branżowy w praktyce, posłużymy się naszym przykładem w Brokerty.

Każde branżowe biuro coworkingowe dysponuje ofertą i narzędziami dopasowanymi do specyfiki danej branży. Tym samym w naszym coworkingu dla branży nieruchomości każdy agent znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje: salę sprzedażową, szybki Internet, system CRM, usługi fotograficzne, wsparcie prawne i marketingowe oraz wiele więcej.

Jak widzisz praca agentów nieruchomości w jednym biurze to dobry pomysł, który ma więcej zalet niż wad. Nawet jeżeli w teorii inni agenci są Twoimi „konkurentami”, to w praktyce będą Twoimi współpracownikami, którzy chętnie Ci pomogą i podzielą się wiedzą oraz doświadczeniem.

Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie jest opłacalne dla każdego agenta!