Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości: jak zarabiać i nie tracić?

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z bezpieczniejszych sposobów na ulokowanie zgromadzonego kapitału. Jednak do uzyskania zysku, potrzebujesz wiedzy, znajomości rynku i cierpliwości… Jak inwestować w nieruchomości, aby zarabiać i nie tracić? W jaki sposób się przygotować i którą formę inwestowania wybrać: wynajem czy house flipping?

Jak inwestować w nieruchomości?

W zależności od wielu czynników (np. inflacja, rosnące stopy procentowe) popyt na nieruchomości zmienia się, ale nigdy nie znika całkowicie. Mieszkania, domy czy lokale usługowe były, są i będą potrzebne. Właśnie dlatego ta forma lokowania kapitału jest tak atrakcyjna, ale nie jest dla każdego…

Jak inwestować w nieruchomości, żebyś miał z tego zyski?

Po pierwsze bądź cierpliwy. Czasami trzeba poczekać na zadowalający dochód. W przypadku inwestycji, pośpiech nie jest dobrym doradcą. Weź to pod uwagę i wcześniej przygotuj się finansowo.

Po drugie zdobądź wiedzę na temat rynku i poszczególnych obiektów, a następnie opracuj odpowiednią strategię. Weź pod uwagę, co chcesz zrobić z lokalem, w który zainwestujesz. Jeżeli wybierzesz wynajem, powinieneś zastanowić się, do kogo skierujesz ofertę najmu. Zwróć również uwagę, jaki rodzaj nieruchomości jest wynajmowany w Twojej okolicy, za jaką cenę i kto jest najemcą.

Do skutecznego inwestowania w nieruchomości potrzebujesz planu. Skoro zamierzasz już ulokować swoje pieniądze, to lepiej, żebyś miał pewność, że robisz to w przemyślany sposób, prawda?

Inwestowanie w nieruchomości – wynajem czy house flipping?

Forma inwestowania powinna być dostosowana do strategii inwestora. Zastanów się również, ile czasu chcesz poświęcić na daną inwestycję oraz czego oczekujesz w krótszej i dłuższej perspektywie czasu?

Wynajem jest bez wątpienia popularniejszy, ponieważ od lat oferuje inwestorom stabilny zysk z inwestycji. Comiesięczny dochód daje bezpieczeństwo i może zostać wykorzystany na spłatę raty kredytu hipotecznego lub dowolny cel. Niektórzy inwestorzy nie lubią jednak etapu poszukiwania najemców lub remontowania i odświeżania mieszkania. Tego typu aspekty warto uwzględnić jeszcze przed kupnem!

House flipping (flip nieruchomości) to alternatywne rozwiązanie. Polega na kupnie nieruchomości, jej remoncie i sprzedaży z zyskiem. Taka opcja również wymaga odpowiedniego przygotowania! Konieczne będzie bowiem m.in.: zweryfikowanie stanu prawnego nieruchomości, przeprowadzenie remontu z własnych środków i znalezienie nabywców. Pamiętaj, że skuteczny house flipping nie jest magicznym sposobem na inwestycje, tylko efektem przemyślanej strategii!

house flipping, inwestowanie w nieruchomości

fot. Anna Oporska/Learning from Hollywood

Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości wydaje się całkiem proste: znajdujesz mieszkania lub dom, kupujesz, wynajmujesz lub sprzedajesz w formie house flipping i sprawa załatwiona!

Rzeczywistość jest jednak inna…

Bez odpowiedniej strategii Twoje działania nie zakończą się sukcesem. Konieczne jest dogłębne zbadanie rynku, na którym chcesz inwestować. Następnie musisz wiedzieć, w jaki rodzaj nieruchomości warto inwestować w danym momencie, a także co robić później: wynajem czy flip nieruchomości?

Dostępnych opcji jest naprawdę wiele!

W tym momencie zaczynają się problemy. Choć Internet jest bogatym źródłem informacji, to nie udzieli Ci porady i nie podpowie, co jest lepsze dla Ciebie. Wszystko, co przeczytasz w Internecie, jest napisane do ludzi, czyli ogółu. Oznacza to, że nie musi być to dobre rozwiązanie w Twoim przypadku. Nawet nasz artykuł, który właśnie czytasz, pomoże Ci zrozumieć inwestowanie w nieruchomości, ale nie sprawi, że osiągniesz pewny zysk…

Co warto zrobić?

Zanim zainwestujesz w nieruchomości, zainwestuj w wiedzę. Skontaktuj się z Ekspertami Brokerzy, którzy mają szeroką wiedzę z zakresu inwestowania w nieruchomości. Pomogą Ci w przygotowaniu owocnej strategii inwestycyjnej, która uwzględnia aktualną sytuację ekonomiczną i nie tylko. Ponadto podzielą się z Tobą wiedzą na temat rynku i przeprowadzą Cię przez cały proces.

Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Inwestuj z głową!