Pośrednictwo – Fakty i Mity

Pośrednictwo nieruchomości za darmo?! Fakty i mity!

Kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego? Dobry agent nieruchomości pomoże Ci za darmo! Jak to możliwe? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu, w którym pokażemy Ci pośrednictwo nieruchomości, jakiego jeszcze nie znałeś. Czeka na Ciebie duża dawka przydatnych wskazówek, dzięki którym znajdziesz mieszkanie swoich marzeń!

Pośrednictwo nieruchomości: opłaca się czy nie?

To normalne, że decyzja o zakupie mieszkania wielu osobom spędza sen z powiek. Tak poważna transakcja wiąże się z różnymi dylematami. Jednym z nich jest wybór konkretnego rynku nieruchomości.

Zanim podejmiesz decyzję, czy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy z wtórnego, przeanalizuj swoje wymagania i potrzeby, a także określ dostępny budżet. Jeżeli wybierzesz nieruchomość z rynku pierwotnego, staniesz przed dużym wyzwaniem sprawdzenia ogromnej ilości ofert deweloperów.

W tym momencie pojawia się bardzo ważne pytanie: czy lepiej skorzystać z usług agenta nieruchomości, czy lepiej radzić sobie samemu?

Agent nieruchomości: nie taki straszny, jak go malują

Zarówno w Internecie, jak i wśród społeczeństwa krążą różne opinie na temat agentów nieruchomości. Niestety wokół pośrednictwa narosło mnóstwo mitów i nieprawdziwych informacji! W konsekwencji osoby, które mogłyby na tym zyskać, boją się pomocy sprawdzonych specjalistów…

Często spotykamy się z pytaniami typu:

  • Czy agenci nieruchomości są w ogóle potrzebni?
  • Czy posiadają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby doradzać w tak ważnej kwestii, jaką jest zakup mieszkania?
  • Kiedy właściwie warto zwrócić się po pomoc do agenta: podczas zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego, czy może wtórnego?

Takie pytania tylko pokazują, jak bardzo niezrozumiałą profesją jest agent nieruchomość! Właśnie dlatego obalamy najczęstsze mity, aby udowodnić Ci, że pośrednictwo nieruchomości przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jest cenne i nic Cię nie kosztuje.

Zaraz zobaczysz dlaczego!

MIT 1: Masz taki sam dostęp do informacji w zakresie nowych inwestycji, jak agent nieruchomości

Być może dostęp do informacji jest podobny, ale skąd masz wiedzieć, gdzie szukać i jak zacząć? W jaki sposób dowiesz się, które inwestycje w Twoim mieście są warte uwagi? Jak rozpoznasz, który deweloper jest solidny, a który oszczędza na materiałach?

Tę wiedzę posiada każdy ceniony agent nieruchomości i chętnie się nią z Tobą podzieli. Co więcej, dobry specjalista umówi Cię na spotkania we wszystkich biurach deweloperskich, których nieruchomości będą Cię interesować, a dodatkowo wynegocjuje dla Ciebie korzystne rabaty.

Najważniejsze jednak, że dobre pośrednictwo nieruchomości pozwoli Ci przejść przez cały proces zakupu mieszkania bez żadnych problemów. Dla osoby, która robi to pierwszy raz, jest to nie lada wyzwanie i skomplikowany proces. Odpowiedni specjalista przedstawi Ci również cały proces sprzedaży, a także będzie Ci towarzyszył i wspierał na każdym etapie kupna.

MIT 2: Większość deweloperów ma własne biura sprzedaży, gdzie pracują specjaliści, którzy doradzą Ci w kwestii zakupu mieszkania

Faktem jest, że deweloperzy mają własne biura sprzedaży, gdzie są specjaliści ds. sprzedaży nieruchomości z danej inwestycji. Osoba, która tam pracuje, przedstawi Ci szereg zalet nieruchomości, którą się zajmuje. Jednak nie będzie ona miała porównania z innymi inwestycjami, powstającymi w Twoim mieście! W konsekwencji możesz przegapić dużą szansę na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie, lokalizacji lub o dogodnym rozkładzie.

Ponadto taki specjalista ds. sprzedaży nieruchomości raczej nie poleci Ci innego lokalu, bo jaki miałby w tym interes?

Racjonalnym wyborem jest niezależny agent nieruchomości, który ma obiektywne podejście do każdego lokalu. W efekcie przedstawi Ci kompletne porównania wszystkich interesujących Cię nieruchomości.

MIT 3: Agent nieruchomości pobiera opłatę, gdy znajdzie dla Ciebie idealne mieszkanie z rynku pierwotnego

Ostatni, ale najistotniejszy argument, przemawiający za tym, że warto wybrać pośrednictwo nieruchomości, podczas kupowania mieszkań z rynku pierwotnego.

Agent nieruchomości nie pobiera prowizji od Klienta za sprzedaż nieruchomości z rynku pierwotnego! Tym rozliczeniem zajmuje się bowiem deweloper. Gdy więc korzystasz ze wsparcia agenta, otrzymujesz profesjonalne wsparcie za darmo!

Teraz nie masz już chyba wątpliwości, że pomoc agenta zwyczajnie się opłaca, prawda?