Skup nieruchomości: kto na nim skorzysta?

Skup nieruchomości: kto na nim skorzysta?

Skup nieruchomości pozwala relatywnie szybko i łatwo sprzedać dowolną nieruchomość. To dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Cały proces cechuje się minimalną ilością formalności! Kto skorzysta na tym rozwiązaniu? Komu je polecamy?

Dla kogo jest skup nieruchomości?

Skup nieruchomości to usługa skierowana do osób, które posiadają dowolny rodzaj nieruchomości. Skontaktuj się z właściwą firmy wtedy, gdy:

  • potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki,
  • bez skutku próbujesz przez długi czas sprzedać nieruchomość i nie możesz już dłużej czekać (np. wyjeżdżasz i potrzebujesz sfinalizować transakcję),
  • nieruchomość jest obciążona hipoteką lub jej stan jest nieuregulowany,
  • stan Twojej nieruchomości nie jest idealny; nieruchomość jest zniszczona lub posiada nieatrakcyjny rozkład dla potencjalnych nabywców,
  • lokalizacja nieruchomości jest niekorzystna dla nabywców (np. daleko od centrum).

Skup nieruchomości jest więc dla osób, które chcą sprzedać dom, mieszkanie lub dowolny obiekt, ale mają trudność ze znalezieniem nabywców. Ponadto nie ma szybszego i łatwiejszego sposobu na sprzedaż nieruchomości, dlatego to rozwiązanie jest polecane osobom, dla których liczy się każda sekunda. Co więcej, w niektórych sytuacjach ciężko znaleźć inną opcję, niż skup!

Przypominamy jednak, aby nawet pod wpływem presji czasowej, dokładnie przemyśleć każdą ofertę i wybrać tę, która jest najlepsza!

Skup nieruchomości

Sprzedaż domu lub mieszkania w skupie – zalety

Łatwa i szybka sprzedaż nieruchomości brzmi kusząco, ale zalet takiego rozwiązania jest znacznie więcej:

  • nie musisz samodzielnie szukać kupca i poświęcać na to czasu,
  • przed sprzedażą nie musisz robić remontów, aby zainteresować kupców,
  • nie płacisz żadnej prowizji pośrednikom,
  • wszystkie formalności załatwia firma, którą wybierzesz,
  • większość firm chętnie zapłaci Ci za dowolną nieruchomość każdego rodzaju.

Tak szybki proces sprzedaży – w połączeniu z pozostałymi zaletami – pozwoli Ci zyskać gotówkę na dowolny cel!

Skup nieruchomości – jak działa w praktyce?

Dowiedziałeś się, na czym polega skup nieruchomości. Rozważyłeś wszystkie opcje i oferty, a także wybrałeś już odpowiednią firmę. Świetnie, ale co dalej?

Wybrana firma powinna szybko wycenić Twoją nieruchomość, a następnie zaproponować korzystną dla Ciebie cenę. Gdy ją zaakceptujesz, przedstawiciele firmy powinni pomóc Ci skompletować niezbędne dokumenty, a potem zacząć proces sprzedaży. Gdy wszystko zostanie już przygotowane, czeka Cię jedynie spotkanie u notariusza, podpisanie umowy, a następnie otrzymanie gotówki lub przelewu bankowego.

Wszystko powinno odbyć się ekspresowo, rzetelnie i profesjonalnie. W końcu nie po to wybierasz to rozwiązanie, aby doświadczać niepotrzebnych problemów i formalności, prawda?

skup nieruchomości

Skup nieruchomości: czy się opłaca?

Po zapoznaniu się ze specyfiką i szczegółami tego rozwiązania, nasuwa się pytanie: czy taki rodzaj sprzedaży nieruchomości jest opłacalny?

Z doświadczenia wiemy, że tak, ale pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią firmę!

Niektórzy twierdzą, że skup nieruchomości jest ostatecznością, ale to przesadzone opinie. Faktem jest, że w niektórych przypadkach nie ma innej opcji, ale taka forma sprzedaży jest polecana również osobom, którym zależy na szybkiej gotówce i minimum formalności.

Warto pamiętać, że cena sprzedaży takiego mieszkania lub innego obiektu, będzie nieco niższa niż jego rynkowa wartość, ale w tej usłudze chodzi o szybkość i brak komplikacji. Dużym plusem jest bez wątpienia gotówka od ręki, brak zmartwień i uproszczony proces sprzedaży.

Wybierz odpowiednią firmę, a uzyskasz uczciwą i korzystną cenę. Być może będzie ona niższa, niż rynkowa wartość, ale w zamian zyskujesz spokój, szybkość i wygodę. Pamiętaj, że skup nieruchomości nie polega na „żerowaniu na innych”, ale ułatwianiu sprzedaży domu, mieszkania lub innego obiektu.

Takie rozwiązanie chroni Ciebie i innych przed przymusowym pozbywaniem się nieruchomości za bezcen. W skupie masz niemalże pewność, że otrzymasz korzystną ofertę!