Zarządzanie Najmem

Czym jest zarządzanie najmem i ile na nim zyskasz?

Czy wiesz, czym jest i jak działa zarządzanie najmem? To dość nowa usługa na rynku nieruchomości, która przynosi wiele korzyści. Jednak jak każda forma inwestowania jest obarczona pewnym ryzykiem. W jaki sposób można je zminimalizować? Co zrobić, aby zarabiać i nie mieć problemów z najemcami? W czym może Ci pomóc dobry zarządca nieruchomości?

Zarządzanie najmem we Wrocławiu: zobacz, jak to wygląda w Brokerty!

Zastanawiasz się, na czym właściwie polega zarządzanie najmem? Wyjaśnimy Ci wszystko na przykładzie Wrocławia oraz naszej działalności w Brokerty!

Przekazujesz nam klucze do lokalu, który chcesz wynająć i podpisujesz z nami umowę, w której zobowiązujemy się zapewnić Ci efektywny wynajem Twojej nieruchomości przez określony czas. Dbamy zatem o każdy detal Twojego lokalu, a Ciebie interesuje tylko regularny wpływ środków z wynajmu na konto.

Proste, prawda?

W Brokerty zarządca nieruchomości pomoże Ci więc w zakresie:

 • znalezienia rzetelnych najemców,
 • przygotowania umowy, chroniącej Twoje interesy,
 • wynegocjowania korzystnych warunków z najemcami,
 • kontrolowania terminowości opłat, dokonywanych przez najemców,
 • rozliczania kosztów za media.

Jak więc widzisz, profesjonalne zarządzanie najmem powinno wyręczyć właściciela nieruchomości we wszystkich formalnościach, a także zapewniać najwyższe dochody z najmu. Oznacza to, że zarządca nieruchomości musi wykazywać się szeroką wiedzą w zakresie: prawa, rachunkowości, budownictwa, a także aktualnej oferty rynkowej.

Wybór dobrego zarządcy sprawia, że znika ryzyko inwestycji i jakichkolwiek problemów z najemcami.

home staging przy zarządzaniu najmem

Zarządca nieruchomości dba o spokój właściciela nieruchomości

Dotychczas zarządzanie najmem było znane głównie w zakresie lokali biurowych i usługowych. Na szczęście dla wielu właścicieli nieruchomości, ta forma inwestowania sprawdza się również w przypadku lokali mieszkalnych!

Kto powinien skorzystać z tej opcji?

 • Przede wszystkim osoby prywatne lub firmy, posiadające lokale mieszkalne lub usługowe, które nie mają czasu na szukanie odpowiednich najemców. Każdy, kto robił to chociaż raz, wie, jak trudno znaleźć ludzi, godnych zaufania…
 • Zarządzanie najmem jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczającej wiedzy. Brak znajomości rynku i specjalistycznych zagadnień w zakresie m.in. prawa lub inwestycji, może przyczynić się do problemów i mniejszych zysków z inwestycji!
 • Z tego typu rozwiązania skorzystają również osoby, które przebywają poza miastem lub krajem. W takim przypadku duża odległość może utrudniać skuteczne zarządzanie.
 • To także świetny pomysł dla osób, które wynajmują po raz pierwszy. Brak doświadczenia w zakresie szukania najemców czy przygotowywania umów, może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów lub kłopotów.

Ta usługa jest dla wszystkich, którzy chcą mieć maksymalny komfort i spokój. Zastanów się więc, ile jest warte Twoje dobro i bezpieczeństwo? Pomoc zaufanego zarządcy nieruchomości sprawi, że nie musisz się niczym martwić i możesz zająć się innymi, ważnymi sprawami! Za niewielką kwotę otrzymujesz więc pełną wygodę, więcej czasu i stały comiesięczny dochód.

home staging przy zarządzaniu najmem

Zarządzanie najmem – zalety

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, dlaczego warto zdecydować się na zarządzanie najmem, poznaj największe zalety tego rozwiązania!

 1. Doświadczony zarządca potrafi zarządzać wynajmowanym lokalem w taki sposób, aby ograniczyć czas tzw. pustostanów.
 2. Zarządcy znają rynek wynajmu nieruchomości. W rezultacie określają taki czynsz najmu, który zapewnia odpowiedni dochód właścicielowi lokalu. Ponadto potrafią w jak najszybszym czasie, znaleźć zainteresowanego najemcę.
 3. Profesjonalne zarządzanie oszczędza czas właściciela lokalu, ponieważ zarządcy dokładnie weryfikują potencjalnych najemców.
 4. Na przykładzie Brokerty możemy dodać, iż wykorzystujemy nasze doświadczenie i podpowiadamy klientom, jak wykończyć i wyposażyć mieszkanie, aby było ono atrakcyjne dla potencjalnego najemcy.

Mamy nadzieję, że zarządzanie najmem nie ma dla Ciebie tajemnic! Jeżeli Ci pomogliśmy i jesteś zainteresowany taką usługą, skontaktuj się z Ekspertem Brokerty, który specjalizuje się w zarządzaniu najmem.